Datele apar imediat ce CUI-ul e complet.

Stare necunoscutăPlătitor de TVASOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

DEFIX S.R.L.

TRANSFER(SOSIRE) din data 08.02.2024

CUI

48309850

Cod de TVA

RO48309850

Nr. Reg. Com.

J2023010778408

EUID

ROONRC.J2023010778408

Adresa sediului

Str. Vlad Județul nr. 52-54, Sector 3 Mun. București

Verificare

Semnale de atenție

    Registrul ANAF

    Date de identificare

    Data înregistrării

    12.06.2023

    Cod CAEN principal

    9522

    Forma de organizare

    PERSOANA JURIDICA

    Capital social

    200 lei

    Din bilanțul pe 2025.

    Telefon (din registru)

    0741311511

    Activitatea din bilanțul pe 2025

    9522 — Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

    Forma juridică

    SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

    Forma de proprietate

    PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON

    Organ fiscal

    Administrația Sector 3 a Finanțelor Publice

    Fiscal

    TVA și e-Factura

    Plătitor de TVA

    Dadin 01.10.2024

    Pe factura către ea se scrie RO48309850, iar facturile ei au TVA.

    TVA la încasare

    Nu

    Split TVA (plata defalcată)

    Nu

    Registrul RO e-Factura

    Dadin 01.02.2024

    Perioadele de TVA

    • 01.10.2024 – prezent

    Din bilanțul pe 2025

    Cifrele anului 2025

    Ce a declarat firma la Ministerul Finanțelor pentru 2025, comparat cu 2024.

    Cifra de afaceri

    775.812 lei

    +34,3% față de 2024

    Profit net

    210.789 lei

    -18,9% față de 2024

    Angajați

    2

    0 față de 2024

    Marja netă

    27,2%

    -17,8 p.p. față de 2024

    Cifra de afaceri pe angajat

    387.906 lei

    Cât a vândut firma pentru fiecare angajat.

    Datorii la 1 leu de capitaluri

    0,88 lei

    Sub 1 leu, datoriile sunt mai mici decât capitalurile proprii ale firmei.

    Bani în cont la 1 leu de datorii

    0,15 lei

    Peste 1 leu, banii din cont și din casă ar acoperi toate datoriile.

    Evoluție

    Cum a evoluat firma în 2023–2025

    Fiecare grafic cu ce înseamnă și ce se vede la DEFIX S.R.L. Treci cu mouse-ul (sau atinge) o bară pentru suma exactă.

    01 · Evoluție pe ani

    Venituri, cheltuieli și rezultat net

    Veniturile totale sunt tot ce a câștigat firma într-un an: vânzările plus alte venituri. Cheltuielile totale sunt tot ce a plătit. Ce rămâne după impozit e rezultatul net — profit când e peste zero, pierdere când e sub zero.

    Profit net în 2025

    210.789 lei

    • În 2025, firma a avut venituri de 839.941 lei și cheltuieli de 607.400 lei.
    • A încheiat anul cu un profit de 210.789 lei.
    • A avut profit în 3 din 3 ani.
    • Cel mai bun an: 2024, cu un profit de 259.947 lei.
    • Veniturile au crescut de la 111.184 lei în 2023 la 839.941 lei în 2025.
    • Venituri totale
    • Cheltuieli totale
    • Rezultat net (profit sau pierdere)

    02 · Evoluție pe ani

    Marja netă

    Marja netă spune câți lei rămân profit din fiecare 100 de lei vânduți. O marjă de 10% înseamnă 10 lei profit la 100 de lei încasați din vânzări; sub zero, firma pierde la fiecare vânzare.

    Marja netă în 2025

    27,2%

    • În 2025, din fiecare 100 de lei vânduți au rămas 27,2 lei profit.
    • În 2024 marja fusese de 45%.
    • Cea mai bună marjă din perioadă: 45%, în 2024.

    03 · Evoluție pe ani

    Bani în cont și sume de încasat

    Banii pe care firma îi avea în cont și în casă la 31 decembrie, alături de creanțe — sumele pe care clienții (sau alții) încă le datorau firmei la aceeași dată.

    Casă și bănci la 31.12.2025

    28.725 lei

    • La sfârșitul lui 2025, firma avea 28.725 lei în cont și în casă, cu 19% mai mult decât în 2024.
    • Avea de încasat 172.024 lei de la clienți și de la alții (creanțe).
    • Casă și bănci
    • Creanțe (de încasat)

    04 · Evoluție pe ani

    Datorii

    Tot ce datora firma la 31 decembrie: furnizorilor, băncilor, statului sau asociaților. Datoriile nu sunt rele în sine — contează cât de bine le poate plăti firma.

    Datorii la 31.12.2025

    186.685 lei

    • La sfârșitul lui 2025, firma datora 186.685 lei, cu 87% mai mult decât în 2024.
    • Banii din cont și din casă acopereau 15% din datorii.

    05 · Evoluție pe ani

    Capitaluri proprii

    Capitalurile proprii arată ce le rămâne asociaților dacă din tot ce are firma se scad datoriile: banii puși la înființare plus profiturile păstrate în firmă, minus pierderile.

    Capitaluri proprii la 31.12.2025

    210.989 lei

    • La sfârșitul lui 2025, capitalurile proprii erau de 210.989 lei, cu 19% mai puțin decât în 2024.

    06 · Evoluție pe ani

    Angajați

    Numărul mediu de angajați cu contract de muncă, așa cum l-a declarat firma în bilanț. Asociații fără contract de muncă și colaboratorii nu intră aici.

    Angajați în 2025

    2

    • În 2025, firma a avut în medie 2 angajați.

    Bilanțurile depuse

    Toți indicatorii, pe ani

    Exact cum i-a publicat Ministerul Finanțelor, cel mai nou an primul.

    Glisează tabelul spre stânga pentru ceilalți ani.

    Indicatorii din bilanțurile publicate de Ministerul Finanțelor, în lei
    Indicator202520242023
    Cifră de afaceri775.812577.743111.184
    Venituri839.941577.743111.184
    Cheltuieli607.400305.40665.618
    Profit brut232.541272.33745.566
    Profit net210.789259.94744.454
    Casă și bancă28.72524.16133.756
    Creanțe172.024181.2721.013
    Datorii186.68599.69212.458
    Restul indicatorilor din bilanț
    Capitaluri proprii210.989260.14744.654
    Capital subscris vărsat200200200
    Număr mediu de salariați221
    Active imobilizate119.45385.9078.672
    Active circulante276.975273.93248.440
    Stocuri76.22668.49913.671
    Cheltuieli în avans1.24600
    Venituri în avans000
    Provizioane000
    Patrimoniul regiei000

    Profitul cu minus înseamnă pierdere. Valori în lei; salariații, ca număr de oameni.

    Date publice de la ANAF (registrul contribuabililor, TVA, e-Factura) și de la Ministerul Finanțelor (bilanțuri), actualizate la 16.10.2026. Asociații, administratorii, datoriile la stat și dosarele în instanță nu sunt publice gratuit, de aceea nu apar aici.