Datele apar imediat ce CUI-ul e complet.

ActivăPlătitor de TVASOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

VIS PASTA S.R.L.

INREGISTRAT din data 14.06.2021

CUI

44436584

Cod de TVA

RO44436584

Nr. Reg. Com.

J2021001686088

EUID

ROONRC.J2021001686088

Adresa sediului

Str. Lungă nr. 149, Mun. Brașov, jud. Brașov

Verificare

Semnale de atenție

  • Nimic neobișnuit în datele publice. Firma e activă, fără inactivare fiscală și fără semne de dificultate în bilanțul pe 2025.

  • De știut: Nu apare în Registrul RO e-Factura

    Registrul îi cuprinde pe cei înscriși în sistem. Facturile între firme din România se trimit oricum prin e-Factura din 2024, deci asta nu oprește o factură către ea.

Registrul ANAF

Date de identificare

Data înregistrării

15.06.2021

Cod CAEN principal

5611

Forma de organizare

PERSOANA JURIDICA

Capital social

200 lei

Din bilanțul pe 2025.

Cod poștal

500051

Activitatea din bilanțul pe 2025

5611 — Restaurante

Forma juridică

SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

Forma de proprietate

PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON

Organ fiscal

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Brașov

Fiscal

TVA și e-Factura

Plătitor de TVA

Dadin 01.07.2021

Pe factura către ea se scrie RO44436584, iar facturile ei au TVA.

TVA la încasare

Nu

Split TVA (plata defalcată)

Nu

Registrul RO e-Factura

Nu

Facturile între firme din România trec oricum prin e-Factura din 2024.

Perioadele de TVA

  • 01.07.2021 – prezent

Din bilanțul pe 2025

Cifrele anului 2025

Ce a declarat firma la Ministerul Finanțelor pentru 2025, comparat cu 2024.

Cifra de afaceri

3.308.598 lei

+10,1% față de 2024

Profit net

557.157 lei

+417,6% față de 2024

Angajați

10

0 față de 2024

Marja netă

16,8%

+13,2 p.p. față de 2024

Cifra de afaceri pe angajat

330.860 lei

Cât a vândut firma pentru fiecare angajat.

Datorii la 1 leu de capitaluri

0,77 lei

Sub 1 leu, datoriile sunt mai mici decât capitalurile proprii ale firmei.

Bani în cont la 1 leu de datorii

0,15 lei

Peste 1 leu, banii din cont și din casă ar acoperi toate datoriile.

Evoluție

Cum a evoluat firma în 2021–2025

Fiecare grafic cu ce înseamnă și ce se vede la VIS PASTA S.R.L. Treci cu mouse-ul (sau atinge) o bară pentru suma exactă.

01 · Evoluție pe ani

Venituri, cheltuieli și rezultat net

Veniturile totale sunt tot ce a câștigat firma într-un an: vânzările plus alte venituri. Cheltuielile totale sunt tot ce a plătit. Ce rămâne după impozit e rezultatul net — profit când e peste zero, pierdere când e sub zero.

Profit net în 2025

557.157 lei

  • În 2025, firma a avut venituri de 3.308.598 lei și cheltuieli de 2.640.213 lei.
  • A încheiat anul cu un profit de 557.157 lei.
  • A avut profit în 5 din 5 ani.
  • Cel mai bun an: 2022, cu un profit de 670.775 lei.
  • Veniturile au crescut de la 871.165 lei în 2021 la 3.308.598 lei în 2025.
  • Venituri totale
  • Cheltuieli totale
  • Rezultat net (profit sau pierdere)

02 · Evoluție pe ani

Marja netă

Marja netă spune câți lei rămân profit din fiecare 100 de lei vânduți. O marjă de 10% înseamnă 10 lei profit la 100 de lei încasați din vânzări; sub zero, firma pierde la fiecare vânzare.

Marja netă în 2025

16,8%

  • În 2025, din fiecare 100 de lei vânduți au rămas 16,8 lei profit.
  • În 2024 marja fusese de 3,6%.
  • Cea mai bună marjă din perioadă: 22,9%, în 2022.

03 · Evoluție pe ani

Bani în cont și sume de încasat

Banii pe care firma îi avea în cont și în casă la 31 decembrie, alături de creanțe — sumele pe care clienții (sau alții) încă le datorau firmei la aceeași dată.

Casă și bănci la 31.12.2025

64.072 lei

  • La sfârșitul lui 2025, firma avea 64.072 lei în cont și în casă, cu 35% mai puțin decât în 2024.
  • Avea de încasat 780.075 lei de la clienți și de la alții (creanțe).
  • Casă și bănci
  • Creanțe (de încasat)

04 · Evoluție pe ani

Datorii

Tot ce datora firma la 31 decembrie: furnizorilor, băncilor, statului sau asociaților. Datoriile nu sunt rele în sine — contează cât de bine le poate plăti firma.

Datorii la 31.12.2025

429.440 lei

  • La sfârșitul lui 2025, firma datora 429.440 lei, cu 11% mai puțin decât în 2024.
  • Banii din cont și din casă acopereau 15% din datorii.

05 · Evoluție pe ani

Capitaluri proprii

Capitalurile proprii arată ce le rămâne asociaților dacă din tot ce are firma se scad datoriile: banii puși la înființare plus profiturile păstrate în firmă, minus pierderile.

Capitaluri proprii la 31.12.2025

557.398 lei

  • La sfârșitul lui 2025, capitalurile proprii erau de 557.398 lei, cu 96% mai mult decât în 2024.

06 · Evoluție pe ani

Angajați

Numărul mediu de angajați cu contract de muncă, așa cum l-a declarat firma în bilanț. Asociații fără contract de muncă și colaboratorii nu intră aici.

Angajați în 2025

10

  • În 2025, firma a avut în medie 10 angajați.

Bilanțurile depuse

Toți indicatorii, pe ani

Exact cum i-a publicat Ministerul Finanțelor, cel mai nou an primul.

Glisează tabelul spre stânga pentru ceilalți ani.

Indicatorii din bilanțurile publicate de Ministerul Finanțelor, în lei
Indicator20252024202320222021
Cifră de afaceri3.308.5983.004.7473.281.3232.925.560848.876
Venituri3.308.5983.005.2173.299.2492.945.739871.165
Cheltuieli2.640.2132.861.6593.010.7522.250.082764.907
Profit brut668.385143.558288.497695.657106.258
Profit net557.157107.644263.287670.775101.107
Casă și bancă64.07299.019142.447622.317142.848
Creanțe780.075538.984721.168730.54599.505
Datorii429.440481.446727.827726.233324.400
Restul indicatorilor din bilanț
Capitaluri proprii557.398283.811439.369772.082101.307
Capital subscris vărsat200200200200200
Număr mediu de salariați1010999
Active imobilizate92.54290.38839.92386.688145.911
Active circulante894.296674.8691.127.2731.411.627279.796
Stocuri50.14936.866263.65858.76537.443
Cheltuieli în avans00000
Venituri în avans00000
Provizioane00000
Patrimoniul regiei00000

Profitul cu minus înseamnă pierdere. Valori în lei; salariații, ca număr de oameni.

Date publice de la ANAF (registrul contribuabililor, TVA, e-Factura) și de la Ministerul Finanțelor (bilanțuri), actualizate la 16.10.2026. Asociații, administratorii, datoriile la stat și dosarele în instanță nu sunt publice gratuit, de aceea nu apar aici.