DENTPARK GROUP S.R.L.
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.07.2018
CUI
38796767
Nr. Reg. Com.
J2018001472403
EUID
ROONRC.J2018001472403
Adresa sediului
Bld. Eroii Sanitari nr. 25, camera nr.7. demisol, Sector 5 Mun. București
Verificare
Semnale de atenție
Registrul ANAF
Date de identificare
Data înregistrării
Cod CAEN principal
Forma de organizare
Capital social
Din bilanțul pe 2025.
Cod poștal
Activitatea din bilanțul pe 2025
Forma juridică
Forma de proprietate
Organ fiscal
Fiscal
TVA și e-Factura
Plătitor de TVA
Facturile ei nu au TVA, iar pe factura către ea CUI-ul se scrie fără „RO".
TVA la încasare
Split TVA (plata defalcată)
Registrul RO e-Factura
Facturile între firme din România trec oricum prin e-Factura din 2024.
Din bilanțul pe 2025
Cifrele anului 2025
Ce a declarat firma la Ministerul Finanțelor pentru 2025, comparat cu 2024.
Cifra de afaceri
10,4 mil. lei
-47,7% față de 2024
Profit net
133.106 lei
-94% față de 2024
Angajați
19
-17 față de 2024
Marja netă
1,3%
-9,9 p.p. față de 2024
Cifra de afaceri pe angajat
546.575 lei
Cât a vândut firma pentru fiecare angajat.
Datorii la 1 leu de capitaluri
0,36 lei
Sub 1 leu, datoriile sunt mai mici decât capitalurile proprii ale firmei.
Bani în cont la 1 leu de datorii
0,01 lei
Peste 1 leu, banii din cont și din casă ar acoperi toate datoriile.
Evoluție
Cum a evoluat firma în 2020–2025
Fiecare grafic cu ce înseamnă și ce se vede la DENTPARK GROUP S.R.L. Treci cu mouse-ul (sau atinge) o bară pentru suma exactă.
01 · Evoluție pe ani
Venituri, cheltuieli și rezultat net
Veniturile totale sunt tot ce a câștigat firma într-un an: vânzările plus alte venituri. Cheltuielile totale sunt tot ce a plătit. Ce rămâne după impozit e rezultatul net — profit când e peste zero, pierdere când e sub zero.
Profit net în 2025
133.106 lei
- În 2025, firma a avut venituri de 14.322.827 lei și cheltuieli de 14.160.857 lei.
- A încheiat anul cu un profit de 133.106 lei.
- A avut profit în 6 din 6 ani.
- Cel mai bun an: 2021, cu un profit de 4.359.747 lei.
- Veniturile au crescut de la 3.538.976 lei în 2020 la 14.322.827 lei în 2025.
- Venituri totale
- Cheltuieli totale
- Rezultat net (profit sau pierdere)
02 · Evoluție pe ani
Marja netă
Marja netă spune câți lei rămân profit din fiecare 100 de lei vânduți. O marjă de 10% înseamnă 10 lei profit la 100 de lei încasați din vânzări; sub zero, firma pierde la fiecare vânzare.
Marja netă în 2025
1,3%
- În 2025, din fiecare 100 de lei vânduți au rămas 1,3 lei profit.
- În 2024 marja fusese de 11,2%.
- Cea mai bună marjă din perioadă: 45,8%, în 2020.
03 · Evoluție pe ani
Bani în cont și sume de încasat
Banii pe care firma îi avea în cont și în casă la 31 decembrie, alături de creanțe — sumele pe care clienții (sau alții) încă le datorau firmei la aceeași dată.
Casă și bănci la 31.12.2025
2.457 lei
- La sfârșitul lui 2025, firma avea 2.457 lei în cont și în casă, cu 100% mai puțin decât în 2024.
- Avea de încasat 122.407 lei de la clienți și de la alții (creanțe).
- Casă și bănci
- Creanțe (de încasat)
04 · Evoluție pe ani
Datorii
Tot ce datora firma la 31 decembrie: furnizorilor, băncilor, statului sau asociaților. Datoriile nu sunt rele în sine — contează cât de bine le poate plăti firma.
Datorii la 31.12.2025
372.775 lei
- La sfârșitul lui 2025, firma datora 372.775 lei, cu 97% mai puțin decât în 2024.
- Banii din cont și din casă acopereau 1% din datorii.
05 · Evoluție pe ani
Capitaluri proprii
Capitalurile proprii arată ce le rămâne asociaților dacă din tot ce are firma se scad datoriile: banii puși la înființare plus profiturile păstrate în firmă, minus pierderile.
Capitaluri proprii la 31.12.2025
1.025.841 lei
- La sfârșitul lui 2025, capitalurile proprii erau de 1.025.841 lei, cu 54% mai puțin decât în 2024.
- Cel mai mult au fost în 2023: 5.326.690 lei.
06 · Evoluție pe ani
Angajați
Numărul mediu de angajați cu contract de muncă, așa cum l-a declarat firma în bilanț. Asociații fără contract de muncă și colaboratorii nu intră aici.
Angajați în 2025
19
- În 2025, firma a avut în medie 19 angajați.
- În 2024 avusese 36 de angajați.
Bilanțurile depuse
Toți indicatorii, pe ani
Exact cum i-a publicat Ministerul Finanțelor, cel mai nou an primul.
Glisează tabelul spre stânga pentru ceilalți ani.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 10.384.933 | 19.869.699 | 16.122.697 | 11.137.777 | 11.528.612 | 3.531.437 |
| Venituri | 14.322.827 | 19.906.033 | 16.122.716 | 11.138.287 | 11.528.612 | 3.538.976 |
| Cheltuieli | 14.160.857 | 17.003.703 | 15.499.771 | 8.980.202 | 6.671.500 | 1.886.957 |
| Profit brut | 161.970 | 2.902.330 | 622.945 | 2.158.085 | 4.857.112 | 1.652.019 |
| Profit net | 133.106 | 2.232.817 | 531.201 | 1.818.795 | 4.359.747 | 1.619.030 |
| Casă și bancă | 2.457 | 1.616.311 | 4.070.057 | 857.742 | 3.420.446 | 899.136 |
| Creanțe | 122.407 | 164.981 | 3.127.818 | 1.860.746 | 496.783 | 100.567 |
| Datorii | 372.775 | 13.713.282 | 7.521.533 | 2.882.817 | 532.627 | 86.908 |
| Restul indicatorilor din bilanț | ||||||
| Capitaluri proprii | 1.025.841 | 2.240.616 | 5.326.690 | 4.795.489 | 4.555.642 | 1.511.685 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 19 | 36 | 21 | 20 | 11 | 0 |
| Active imobilizate | 115.160 | 11.594.661 | 5.345.365 | 4.644.652 | 669.081 | 600.493 |
| Active circulante | 1.295.209 | 4.370.433 | 7.515.258 | 2.752.744 | 4.431.241 | 1.010.153 |
| Stocuri | 1.170.345 | 2.589.141 | 317.383 | 34.256 | 514.012 | 10.450 |
| Cheltuieli în avans | 647 | 1.204 | 0 | 293.310 | 347 | 347 |
| Venituri în avans | 12.400 | 12.400 | 12.400 | 12.400 | 12.400 | 12.400 |
| Provizioane | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Profitul cu minus înseamnă pierdere. Valori în lei; salariații, ca număr de oameni.
Date publice de la ANAF (registrul contribuabililor, TVA, e-Factura) și de la Ministerul Finanțelor (bilanțuri), actualizate la 16.10.2026. Asociații, administratorii, datoriile la stat și dosarele în instanță nu sunt publice gratuit, de aceea nu apar aici.
30 de zile gratuit · fără card
Lucrezi cu firme? Încearcă platforma gratuit.
- FacturareFacturi, proforme și chitanțe, trimise singure în SPV (e-Factura).Vezi modulul →
- CRMLead-urile într-o pâlnie cu etape, oferte cu link și istoric.Vezi modulul →
- Email marketingListe de contacte, campanii și automatizări, de pe domeniul tău.Vezi modulul →
- TaskuriSarcinile echipei, cu termene, responsabili și cronometru.Vezi modulul →
- Coduri QRCoduri pe care le schimbi după tipărire, cu statistici de scanare.Vezi modulul →