Datele apar imediat ce CUI-ul e complet.

Aducem bilanțurile de la Ministerul Finanțelor — apar aici în câteva secunde.

Stare necunoscutăPlătitor de TVASOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

DAN AIR S.R.L.

TRANSFER(SOSIRE) din data 21.08.2026

CUI

37359977

Cod de TVA

RO37359977

Nr. Reg. Com.

J2017004944409

EUID

ROONRC.J2017004944409

Adresa sediului

Cal. Bucureștilor nr. 224E, CORP C2. CAM.D19 ȘI D24, Orș. Otopeni, jud. Ilfov

Verificare

Semnale de atenție

  • Atenție: Capitaluri proprii negative

    La sfârșitul lui 2025, capitalurile proprii erau -23.332.695 lei: pierderile adunate în timp au depășit tot ce au pus asociații în firmă.

  • Atenție: Datoriile depășesc activele

    În 2025 firma datora 126.274.852 lei, mai mult decât tot ce avea (102.942.157 lei în active). Dacă ar vinde tot, tot n-ar acoperi datoriile.

Registrul ANAF

Date de identificare

Data înregistrării

10.04.2017

Cod CAEN principal

5110

Forma de organizare

PERSOANA JURIDICA

Capital social

25.000 lei

Din bilanțul pe 2025.

Cod poștal

75100

Activitatea din bilanțul pe 2025

5110 — Transporturi aeriene de pasageri

Forma juridică

SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

Forma de proprietate

PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON

Organ fiscal

Administrația Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov

Fiscal

TVA și e-Factura

Plătitor de TVA

Dadin 10.07.2017

Pe factura către ea se scrie RO37359977, iar facturile ei au TVA.

TVA la încasare

Nu

Split TVA (plata defalcată)

Nu

Registrul RO e-Factura

Dadin 01.12.2021

Perioadele de TVA

  • 10.07.2017 – prezent

Din bilanțul pe 2025

Cifrele anului 2025

Ce a declarat firma la Ministerul Finanțelor pentru 2025, comparat cu 2024.

Cifra de afaceri

224,2 mil. lei

+27,3% față de 2024

Profit net

11,6 mil. lei

+22,5 mil. lei față de 2024

Angajați

37

+4 față de 2024

Marja netă

5,2%

+11,4 p.p. față de 2024

Cifra de afaceri pe angajat

6.059.342 lei

Cât a vândut firma pentru fiecare angajat.

Datorii la 1 leu de capitaluri

—

Sub 1 leu, datoriile sunt mai mici decât capitalurile proprii ale firmei.

Bani în cont la 1 leu de datorii

0,02 lei

Peste 1 leu, banii din cont și din casă ar acoperi toate datoriile.

Evoluție

Cum a evoluat firma în 2021–2025

Fiecare grafic cu ce înseamnă și ce se vede la DAN AIR S.R.L. Treci cu mouse-ul (sau atinge) o bară pentru suma exactă.

01 · Evoluție pe ani

Venituri, cheltuieli și rezultat net

Veniturile totale sunt tot ce a câștigat firma într-un an: vânzările plus alte venituri. Cheltuielile totale sunt tot ce a plătit. Ce rămâne după impozit e rezultatul net — profit când e peste zero, pierdere când e sub zero.

Profit net în 2025

11.606.320 lei

  • În 2025, firma a avut venituri de 266.442.566 lei și cheltuieli de 254.170.102 lei.
  • A încheiat anul cu un profit de 11.606.320 lei.
  • A avut profit în 2 din 5 ani.
  • Cel mai bun an: 2025, cu un profit de 11.606.320 lei.
  • Veniturile au crescut de la 11.496.304 lei în 2021 la 266.442.566 lei în 2025.
  • Venituri totale
  • Cheltuieli totale
  • Rezultat net (profit sau pierdere)

02 · Evoluție pe ani

Marja netă

Marja netă spune câți lei rămân profit din fiecare 100 de lei vânduți. O marjă de 10% înseamnă 10 lei profit la 100 de lei încasați din vânzări; sub zero, firma pierde la fiecare vânzare.

Marja netă în 2025

5,2%

  • În 2025, din fiecare 100 de lei vânduți au rămas 5,2 lei profit.
  • În 2024 marja fusese de -6,2%.
  • Cea mai bună marjă din perioadă: 5,2%, în 2025.

03 · Evoluție pe ani

Bani în cont și sume de încasat

Banii pe care firma îi avea în cont și în casă la 31 decembrie, alături de creanțe — sumele pe care clienții (sau alții) încă le datorau firmei la aceeași dată.

Casă și bănci la 31.12.2025

2.509.411 lei

  • La sfârșitul lui 2025, firma avea 2.509.411 lei în cont și în casă, cu 4% mai puțin decât în 2024.
  • Avea de încasat 90.884.529 lei de la clienți și de la alții (creanțe).
  • Casă și bănci
  • Creanțe (de încasat)

04 · Evoluție pe ani

Datorii

Tot ce datora firma la 31 decembrie: furnizorilor, băncilor, statului sau asociaților. Datoriile nu sunt rele în sine — contează cât de bine le poate plăti firma.

Datorii la 31.12.2025

126.274.852 lei

  • La sfârșitul lui 2025, firma datora 126.274.852 lei, cu 40% mai mult decât în 2024.
  • Banii din cont și din casă acopereau 2% din datorii.

05 · Evoluție pe ani

Capitaluri proprii

Capitalurile proprii arată ce le rămâne asociaților dacă din tot ce are firma se scad datoriile: banii puși la înființare plus profiturile păstrate în firmă, minus pierderile.

Capitaluri proprii la 31.12.2025

-23.332.695 lei

  • La sfârșitul lui 2025, capitalurile proprii erau negative (-23.332.695 lei): pierderile adunate au depășit tot ce au pus asociații în firmă.

06 · Evoluție pe ani

Angajați

Numărul mediu de angajați cu contract de muncă, așa cum l-a declarat firma în bilanț. Asociații fără contract de muncă și colaboratorii nu intră aici.

Angajați în 2025

37

  • În 2025, firma a avut în medie 37 de angajați.
  • În 2024 avusese 33 de angajați.

Bilanțurile depuse

Toți indicatorii, pe ani

Exact cum i-a publicat Ministerul Finanțelor, cel mai nou an primul.

Glisează tabelul spre stânga pentru ceilalți ani.

Indicatorii din bilanțurile publicate de Ministerul Finanțelor, în lei
Indicator20252024202320222021
Cifră de afaceri224.195.637176.104.870100.761.87443.301.1915.934.805
Venituri266.442.566182.768.206120.240.04646.190.85211.496.304
Cheltuieli254.170.102193.630.839118.121.04748.421.41712.632.529
Profit brut12.272.464-10.862.6332.118.999-2.230.565-1.136.225
Profit net11.606.320-10.862.6332.118.999-2.230.565-1.136.225
Casă și bancă2.509.4112.607.9963.317.3925.033.084792.779
Creanțe90.884.52963.910.58149.442.48041.593.75840.300.122
Datorii126.274.85290.182.90467.544.23474.311.26175.237.447
Restul indicatorilor din bilanț
Capitaluri proprii-23.332.695-17.276.878-6.285.840-16.137.702-24.645.022
Capital subscris vărsat25.00025.00025.000200200
Număr mediu de salariați3733261527
Active imobilizate495.3132.372.2813.339.43010.030.0239.495.121
Active circulante101.526.13570.297.31854.212.01846.626.84241.092.901
Stocuri8.132.1953.778.7411.452.14600
Cheltuieli în avans920.709236.4273.706.9461.516.6944.403
Venituri în avans00000
Provizioane00000
Patrimoniul regiei00000

Profitul cu minus înseamnă pierdere. Valori în lei; salariații, ca număr de oameni.

Date publice de la ANAF (registrul contribuabililor, TVA, e-Factura) și de la Ministerul Finanțelor (bilanțuri), actualizate la 16.10.2026. Asociații, administratorii, datoriile la stat și dosarele în instanță nu sunt publice gratuit, de aceea nu apar aici.