Datele apar imediat ce CUI-ul e complet.

Aducem bilanțurile de la Ministerul Finanțelor — apar aici în câteva secunde.

Stare necunoscutăPlătitor de TVASOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

WHITEDECOR SRL

TRANSFER(SOSIRE) din data 18.12.2015

CUI

34773469

Cod de TVA

RO34773469

Nr. Reg. Com.

J2015015494409

EUID

ROONRC.J2015015494409

Adresa sediului

Bld. Ghencea nr. 154A, parter, Sector 6 Mun. București

Verificare

Semnale de atenție

    Registrul ANAF

    Date de identificare

    Data înregistrării

    14.07.2015

    Cod CAEN principal

    4755

    Forma de organizare

    PERSOANA JURIDICA

    Capital social

    200 lei

    Din bilanțul pe 2025.

    Activitatea din bilanțul pe 2025

    4755 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

    Forma juridică

    SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

    Forma de proprietate

    PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN

    Organ fiscal

    Direcția Generală a Finanțelor Publice Municipiul București

    Fiscal

    TVA și e-Factura

    Plătitor de TVA

    Dadin 14.08.2015

    Pe factura către ea se scrie RO34773469, iar facturile ei au TVA.

    TVA la încasare

    Nu

    Split TVA (plata defalcată)

    Nu

    Registrul RO e-Factura

    Nu

    Facturile între firme din România trec oricum prin e-Factura din 2024.

    Perioadele de TVA

    • 14.08.2015 – prezent

    Din bilanțul pe 2025

    Cifrele anului 2025

    Ce a declarat firma la Ministerul Finanțelor pentru 2025, comparat cu 2024.

    Cifra de afaceri

    26,8 mil. lei

    +3,7% față de 2024

    Profit net

    1.453.817 lei

    +73,5% față de 2024

    Angajați

    38

    -1 față de 2024

    Marja netă

    5,4%

    +2,2 p.p. față de 2024

    Cifra de afaceri pe angajat

    705.589 lei

    Cât a vândut firma pentru fiecare angajat.

    Datorii la 1 leu de capitaluri

    6,07 lei

    Sub 1 leu, datoriile sunt mai mici decât capitalurile proprii ale firmei.

    Bani în cont la 1 leu de datorii

    0,07 lei

    Peste 1 leu, banii din cont și din casă ar acoperi toate datoriile.

    Evoluție

    Cum a evoluat firma în 2021–2025

    Fiecare grafic cu ce înseamnă și ce se vede la WHITEDECOR SRL. Treci cu mouse-ul (sau atinge) o bară pentru suma exactă.

    01 · Evoluție pe ani

    Venituri, cheltuieli și rezultat net

    Veniturile totale sunt tot ce a câștigat firma într-un an: vânzările plus alte venituri. Cheltuielile totale sunt tot ce a plătit. Ce rămâne după impozit e rezultatul net — profit când e peste zero, pierdere când e sub zero.

    Profit net în 2025

    1.453.817 lei

    • În 2025, firma a avut venituri de 26.830.730 lei și cheltuieli de 25.028.971 lei.
    • A încheiat anul cu un profit de 1.453.817 lei.
    • A avut profit în 5 din 5 ani.
    • Cel mai bun an: 2025, cu un profit de 1.453.817 lei.
    • Veniturile au crescut de la 21.792.432 lei în 2021 la 26.830.730 lei în 2025.
    • Venituri totale
    • Cheltuieli totale
    • Rezultat net (profit sau pierdere)

    02 · Evoluție pe ani

    Marja netă

    Marja netă spune câți lei rămân profit din fiecare 100 de lei vânduți. O marjă de 10% înseamnă 10 lei profit la 100 de lei încasați din vânzări; sub zero, firma pierde la fiecare vânzare.

    Marja netă în 2025

    5,4%

    • În 2025, din fiecare 100 de lei vânduți au rămas 5,4 lei profit.
    • În 2024 marja fusese de 3,2%.
    • Cea mai bună marjă din perioadă: 5,4%, în 2025.

    03 · Evoluție pe ani

    Bani în cont și sume de încasat

    Banii pe care firma îi avea în cont și în casă la 31 decembrie, alături de creanțe — sumele pe care clienții (sau alții) încă le datorau firmei la aceeași dată.

    Casă și bănci la 31.12.2025

    629.907 lei

    • La sfârșitul lui 2025, firma avea 629.907 lei în cont și în casă, cu 314% mai mult decât în 2024.
    • Avea de încasat 3.155.773 lei de la clienți și de la alții (creanțe).
    • Casă și bănci
    • Creanțe (de încasat)

    04 · Evoluție pe ani

    Datorii

    Tot ce datora firma la 31 decembrie: furnizorilor, băncilor, statului sau asociaților. Datoriile nu sunt rele în sine — contează cât de bine le poate plăti firma.

    Datorii la 31.12.2025

    8.824.614 lei

    • La sfârșitul lui 2025, firma datora 8.824.614 lei, cu 22% mai mult decât în 2024.
    • Banii din cont și din casă acopereau 7% din datorii.

    05 · Evoluție pe ani

    Capitaluri proprii

    Capitalurile proprii arată ce le rămâne asociaților dacă din tot ce are firma se scad datoriile: banii puși la înființare plus profiturile păstrate în firmă, minus pierderile.

    Capitaluri proprii la 31.12.2025

    1.454.057 lei

    • La sfârșitul lui 2025, capitalurile proprii erau de 1.454.057 lei, cu 73% mai mult decât în 2024.

    06 · Evoluție pe ani

    Angajați

    Numărul mediu de angajați cu contract de muncă, așa cum l-a declarat firma în bilanț. Asociații fără contract de muncă și colaboratorii nu intră aici.

    Angajați în 2025

    38

    • În 2025, firma a avut în medie 38 de angajați.
    • În 2024 avusese 39 de angajați.
    • Cei mai mulți: 47 de angajați, în 2021.

    Bilanțurile depuse

    Toți indicatorii, pe ani

    Exact cum i-a publicat Ministerul Finanțelor, cel mai nou an primul.

    Glisează tabelul spre stânga pentru ceilalți ani.

    Indicatorii din bilanțurile publicate de Ministerul Finanțelor, în lei
    Indicator20252024202320222021
    Cifră de afaceri26.812.38225.844.90826.233.11624.273.58321.289.618
    Venituri26.830.73026.206.68126.238.97524.612.87721.792.432
    Cheltuieli25.028.97125.210.56125.088.19123.774.08020.972.936
    Profit brut1.801.759996.1201.150.784838.797819.496
    Profit net1.453.817837.837986.977711.680691.473
    Casă și bancă629.907152.090633.257475.553563.378
    Creanțe3.155.7732.073.0902.035.5831.276.4991.347.349
    Datorii8.824.6147.218.6635.889.7895.789.7554.881.801
    Restul indicatorilor din bilanț
    Capitaluri proprii1.454.057838.0772.170.3701.403.3931.771.608
    Capital subscris vărsat200200200200200
    Număr mediu de salariați3839374647
    Active imobilizate1.786.4821.523.8691.673.8851.381.4161.115.809
    Active circulante8.561.0606.573.4146.351.3395.830.1335.517.742
    Stocuri4.698.9264.296.9183.621.7674.046.8153.607.015
    Cheltuieli în avans35.01420.48263.97673.80769.346
    Venituri în avans00000
    Provizioane103.88561.02529.04192.20849.488
    Patrimoniul regiei00000

    Profitul cu minus înseamnă pierdere. Valori în lei; salariații, ca număr de oameni.

    Date publice de la ANAF (registrul contribuabililor, TVA, e-Factura) și de la Ministerul Finanțelor (bilanțuri), actualizate la 16.10.2026. Asociații, administratorii, datoriile la stat și dosarele în instanță nu sunt publice gratuit, de aceea nu apar aici.