Datele apar imediat ce CUI-ul e complet.

ActivăPlătitor de TVASOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

URSARA SOUND SRL

INREGISTRAT din data 02.02.2011

CUI

27973642

Cod de TVA

RO27973642

Nr. Reg. Com.

J2011000118086

EUID

ROONRC.J2011000118086

Adresa sediului

Str. Vasile Lupu nr. 7, CAM.5, Mun. Brașov, jud. Brașov

Verificare

Semnale de atenție

  • Nimic neobișnuit în datele publice. Firma e activă, fără inactivare fiscală și fără semne de dificultate în bilanțul pe 2025.

  • De știut: Nu apare în Registrul RO e-Factura

    Registrul îi cuprinde pe cei înscriși în sistem. Facturile între firme din România se trimit oricum prin e-Factura din 2024, deci asta nu oprește o factură către ea.

Registrul ANAF

Date de identificare

Data înregistrării

02.02.2011

Cod CAEN principal

4672

Forma de organizare

PERSOANA JURIDICA

Capital social

200 lei

Din bilanțul pe 2025.

Cod poștal

500064

Telefon (din registru)

0743970141

Activitatea din bilanțul pe 2025

4531 — Comert cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule

Forma juridică

SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

Forma de proprietate

PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON

Organ fiscal

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Brașov

Fiscal

TVA și e-Factura

Plătitor de TVA

Dadin 04.02.2011

Pe factura către ea se scrie RO27973642, iar facturile ei au TVA.

TVA la încasare

Nua aplicat până la 01.12.2020

Split TVA (plata defalcată)

Nu

Registrul RO e-Factura

Nu

Facturile între firme din România trec oricum prin e-Factura din 2024.

Perioadele de TVA

  • 04.02.2011 – prezent

Din bilanțul pe 2025

Cifrele anului 2025

Ce a declarat firma la Ministerul Finanțelor pentru 2025, comparat cu 2024.

Cifra de afaceri

14,9 mil. lei

+22,3% față de 2024

Profit net

1.916.704 lei

+42,3% față de 2024

Angajați

20

-1 față de 2024

Marja netă

12,9%

+1,8 p.p. față de 2024

Cifra de afaceri pe angajat

742.885 lei

Cât a vândut firma pentru fiecare angajat.

Datorii la 1 leu de capitaluri

0,71 lei

Sub 1 leu, datoriile sunt mai mici decât capitalurile proprii ale firmei.

Bani în cont la 1 leu de datorii

0,02 lei

Peste 1 leu, banii din cont și din casă ar acoperi toate datoriile.

Evoluție

Cum a evoluat firma în 2020–2025

Fiecare grafic cu ce înseamnă și ce se vede la URSARA SOUND SRL. Treci cu mouse-ul (sau atinge) o bară pentru suma exactă.

01 · Evoluție pe ani

Venituri, cheltuieli și rezultat net

Veniturile totale sunt tot ce a câștigat firma într-un an: vânzările plus alte venituri. Cheltuielile totale sunt tot ce a plătit. Ce rămâne după impozit e rezultatul net — profit când e peste zero, pierdere când e sub zero.

Profit net în 2025

1.916.704 lei

  • În 2025, firma a avut venituri de 15.134.342 lei și cheltuieli de 12.910.955 lei.
  • A încheiat anul cu un profit de 1.916.704 lei.
  • A avut profit în 6 din 6 ani.
  • Cel mai bun an: 2025, cu un profit de 1.916.704 lei.
  • Veniturile au crescut de la 2.804.583 lei în 2020 la 15.134.342 lei în 2025.
  • Venituri totale
  • Cheltuieli totale
  • Rezultat net (profit sau pierdere)

02 · Evoluție pe ani

Marja netă

Marja netă spune câți lei rămân profit din fiecare 100 de lei vânduți. O marjă de 10% înseamnă 10 lei profit la 100 de lei încasați din vânzări; sub zero, firma pierde la fiecare vânzare.

Marja netă în 2025

12,9%

  • În 2025, din fiecare 100 de lei vânduți au rămas 12,9 lei profit.
  • În 2024 marja fusese de 11,1%.
  • Cea mai bună marjă din perioadă: 19,8%, în 2021.

03 · Evoluție pe ani

Bani în cont și sume de încasat

Banii pe care firma îi avea în cont și în casă la 31 decembrie, alături de creanțe — sumele pe care clienții (sau alții) încă le datorau firmei la aceeași dată.

Casă și bănci la 31.12.2025

59.021 lei

  • La sfârșitul lui 2025, firma avea 59.021 lei în cont și în casă, cu 12% mai puțin decât în 2024.
  • Avea de încasat 1.450.914 lei de la clienți și de la alții (creanțe).
  • Casă și bănci
  • Creanțe (de încasat)

04 · Evoluție pe ani

Datorii

Tot ce datora firma la 31 decembrie: furnizorilor, băncilor, statului sau asociaților. Datoriile nu sunt rele în sine — contează cât de bine le poate plăti firma.

Datorii la 31.12.2025

3.807.879 lei

  • La sfârșitul lui 2025, firma datora 3.807.879 lei, cu 43% mai mult decât în 2024.
  • Banii din cont și din casă acopereau 2% din datorii.

05 · Evoluție pe ani

Capitaluri proprii

Capitalurile proprii arată ce le rămâne asociaților dacă din tot ce are firma se scad datoriile: banii puși la înființare plus profiturile păstrate în firmă, minus pierderile.

Capitaluri proprii la 31.12.2025

5.375.350 lei

  • La sfârșitul lui 2025, capitalurile proprii erau de 5.375.350 lei, cu 46% mai mult decât în 2024.

06 · Evoluție pe ani

Angajați

Numărul mediu de angajați cu contract de muncă, așa cum l-a declarat firma în bilanț. Asociații fără contract de muncă și colaboratorii nu intră aici.

Angajați în 2025

20

  • În 2025, firma a avut în medie 20 de angajați.
  • În 2024 avusese 21 de angajați.

Bilanțurile depuse

Toți indicatorii, pe ani

Exact cum i-a publicat Ministerul Finanțelor, cel mai nou an primul.

Glisează tabelul spre stânga pentru ceilalți ani.

Indicatorii din bilanțurile publicate de Ministerul Finanțelor, în lei
Indicator202520242023202220212020
Cifră de afaceri14.857.69112.151.1539.444.6425.520.6114.331.9332.798.306
Venituri15.134.34212.250.1059.909.4755.888.1664.404.4502.804.583
Cheltuieli12.910.95510.680.4708.806.9515.260.9513.508.4282.241.594
Profit brut2.223.3871.569.6351.102.524627.215896.022562.989
Profit net1.916.7041.347.050917.841578.247859.785539.779
Casă și bancă59.02166.93229.90447.618239.412478.183
Creanțe1.450.914914.967736.492507.108449.625300.474
Datorii3.807.8792.665.1731.768.4851.636.496753.944761.862
Restul indicatorilor din bilanț
Capitaluri proprii5.375.3503.680.8682.995.5682.261.6701.940.9061.281.817
Capital subscris vărsat200200200200200200
Număr mediu de salariați2021161073
Active imobilizate2.541.2611.168.746546.675321.173218.82698.645
Active circulante6.641.9685.177.2954.217.3783.576.9932.476.0241.945.034
Stocuri5.132.0334.195.3963.450.9823.022.2671.786.9871.166.377
Cheltuieli în avans000000
Venituri în avans000000
Provizioane000000
Patrimoniul regiei000000

Profitul cu minus înseamnă pierdere. Valori în lei; salariații, ca număr de oameni.

Date publice de la ANAF (registrul contribuabililor, TVA, e-Factura) și de la Ministerul Finanțelor (bilanțuri), actualizate la 16.10.2026. Asociații, administratorii, datoriile la stat și dosarele în instanță nu sunt publice gratuit, de aceea nu apar aici.